2013-11-20

Meno parodoje ,,Aukso vainikas - 2013" - rajono kūrėjų darbai

Lapkričio 4-7 d. Elektrėnų kultūros centre ir viešojoje bibliotekoje vyko IX Vilniaus apskrities konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas-2013“. Vilniaus apskrities parodoje buvo eksponuojami 115 liaudies meistrų darbai iš Švenčionių, Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Širvintų rajonų bei Elektrėnų ir Vilniaus miestų savivaldybių.
Ši paroda leido apžvelgti ir palyginti tautodailininkų kūrybą, įvertinti ir pagerbti labiausiai nusipelniusius tradicinius kūrėjus ir įrodė, kad vis dar tebeturime daug ryškių individualybių. Greta patyrusių, garsių meistrų, savo darbus eksponavo ir nauji, dar mažai kam žinomi, tačiau daug vilčių teikiantys kūrėjai. Lietuvos liaudies kultūros centro nominacija „Aukso vainikas“ skiriama už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos ir paprotinius margučių, verbų, sodų dirbinius) dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).
Šioje parodoje dalyvavo ir mūsų krašto liaudies meistrės: Rasa Breidokienė (juostų pynimas), Janina Pavliukevičienė (šiaudiniai sodai), Lida Puzyriova (vilnos vėlimas), kurioms Švenčionių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėja Danutė Vigelienė padėkojo ir palinkėjo: ,,naujų, do gražesnių juostų, sodų i veilokelių. Tebui nuo Jūsų darbų darbelių žmonim kuo daugiau dziaugsmo. E jum visiem – sveikatos...“
Inga KUJALIENĖ
Nalšios muziejaus muziejininkė

0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

Nuorodos į šį pranešimą:

Sukurti nuorodą

<< Pradinis puslapis