2014-05-07

Edukacinė pamoka spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai

Gegužės 7-ąją Lietuvoje minima spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena baisias rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai - kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.


Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos  1b  gimnazijos klasės mokiniams  edukacinė istorijos pamoka gegužės 6d.  vyko Nalšios muziejuje, kurią vedė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos istorijos mokytoja-metodininkė Nadežda Spiridonovienė. Taip jau sutapo, kad istorijos mokymosi plane tema „Lietuvių tautinis atgimimas“ 9 kl. mokiniams yra supažindinama  būtent gegužės mėnesio pradžioje. Nalšios muziejaus fonduose yra sukaupta daug spaudos pradedant 1883 metais ir baigiant šių dienų spaudiniais. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino, su spaudinių turiniu ir kas juose rašoma. Užsiėmimo metu mokiniai galėjo prisiliesti prie istorija tapusiu leidinių, juos vartyti ir rasti sau įdomias rubrikas.

Nalšios muziejuje vedami edukaciniai užsiėmimai duoda nemažą vizualios metodinės pagalbos mokiniams mokantis savo krašto istorijos ir tuo pačiu lyginant įvykius susijusius su Lietuvos istorija. Nalšios muziejaus darbuotojai noriai dalijasi žiniomis ir sukaupta metodine medžiaga ir istoriniais eksponatais.

0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

Nuorodos į šį pranešimą:

Sukurti nuorodą

<< Pradinis puslapis