2014-09-29

Lietuvos žydų genocido diena paminėta Švenčionyse

1990 m. spalio 31 d. Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo įsaku rugsėjo 23-ioji buvo įtraukta į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų sąrašą kaip Lietuvos žydų genocido diena. Nuo 1994-ųjų, kiekvienais metais, Nacionalinė žydų genocido aukų atminimo diena siekiama prisiminti Holokausto aukas ir visiškai sugriauti netolerancijos „sieną“ tarp „mūsų“ ir „jų“. Regioninės bendruomenės ir mokiniai vis aktyviau dalyvauja renginiuose Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai paminėti. Švenčionių rajone Nalšios muziejuje šią dieną buvo vedama visuomenei Edukacinė pamoka „Švenčionių krašto žydų gyvenimas ir tragedija“.

Rugsėjo 23 dieną nemažas būrys mokinių stovėjo Švenčionių miesto parke prie paminklinės Menoros simbolizuojančios Švenčionių Geto ribą. Švenčionių miesto šiaurės vakarinėje dalyje getas buvo įkurtas neatsitiktinai, nes šioje vietoje buvo tankiausiai žydų apgyvendinta. Joje buvo trys sinagogos, keletas žydų fabrikėlių.

Švenčionių getas egzistavo nuo 1941 m. liepos mėnesio iki 1943 m. balandžio mėnesio, o kalinių skaičius vienu metu buvo išaugęs iki 1500 žydų. Padėję gėlių puokštę, patraukėme muziejaus link. Muziejuje lankydamiesi ekspozicijos salėje plačiau susipažinome su žydų gyvenimu, jų verslais. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje muziejininkė Nadežda Spiridonovienė, beje, kuri ir vedė užsiėmimą, pasiūlė žinias įtvirtinti atliekant užduotis parengtose „Švenčionių krašto žydai“ pratybose. Džiaugėmės, kad pamoka muziejuje buvo įsimintina ir įgytos žinios užpildė mūsų Švenčionių  krašto istorijos spragas apie žydų gyvenimą ir jų tragediją.

Kristina Spiridonovaitė
Vilniaus SMK studentė

0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

Nuorodos į šį pranešimą:

Sukurti nuorodą

<< Pradinis puslapis