2013-04-22

„Atgaja“ – etnokultūros būrelis tėvams ir vaikams

Sausio mėnesį finišuoja 2012-2013 metais Lietuvos mokyklose vykdomas projektas „T-klasė“. Raidė „T“ reiškia „Tėvų“. Projekto tikslas – skatinti tėvus aktyviau įsitraukti į mokyklos gyvenimą. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, viena iš šešiolikos Lietuvos mokyklų, dalyvauja minėtame projekte, ieško formų ir galimybių bendrauti, bendradarbiauti su tėvais, įtraukti juos į ugdymo procesą mokykloje. Visiems suprantama, kad mokyklos bendruomenę sudaro mokiniai, pedagogai ir tėvai. Tačiau dažnai tėvai jaučiasi tik kaip stebėtojai. Mokyklos tėvų bendruomenės kūrimas – pagalba mokytojui, užnugaris mokiniui, prasmingas ir turiningas laikas patiems tėvams.


Mūsų gimnazijos etnokultūros būrelis „Atgaja“ dalyvauja iniciatyvoje įtraukti tėvus į neformalųjį ugdymą kartu su vaikais. Su gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Jasiulioniene, koordinuojančia projekto vykdymą gimnazijoje, pareiškėme norą dalyvauti iniciatyvoje ir iš projekto lėšų buvo nupirktos priemonės būrelio įsteigimui. Pirmąjį užsiėmimą organizavome Švenčionių Nalšios muziejaus etnokultūros salėje, kur mus maloniai priėmė muziejaus direktorė A.Šekštelienė ir Rūtos bei Urtės mama, tautodailininkė audėja Inga Kujalienė. Būrelio mergaitės kartu su mamomis išgirdo apie pačias seniausias vytines juostas, kurioms vyti nereikia sudėtingų priemonių, tačiau būtinas kruopštumas, įgūdžiai ir didelės laiko sąnaudos. Prisiminėme, kaip mūsų protėviai ilgais žiemos vakarais, atitrūkę nuo žemės ūkio darbų viską, kas reikalinga, susikurdavo savo rankomis, o svarbiausia - dirbdami atrasdavo laiko bendravimui, dainoms, pasakojimams. Taip tautosaka perduota iš kartos į kartą. Mes taip pat džiaugėmės buvimu kartu, įdomiu mamos Ingos pasakojimu, juostų pristatymu. Sužinojome apie tradicinius spalvų derinius, vėrimo būdus, išmokome suverti siūlus į korteles. Kiekviena šeima nuvijo po juostą ,gavo dovanų vijimo korteles ir, regisi, užsidegė noru toliau tobulinti įgūdžius. Archajiška etnokultūros salės atmosfera traukte traukė, todėl neskubėjome skirstytis. Tiek vaikai, tiek ir mamos džiaugėsi pabuvę kartu, sužinoję ir išmokę naujų dalykų, pasidalinę patirtimi. Planuojame tęsti šią iniciatyvą. Gavėnios laikotarpiu susitiksime tradicinių karpinių pamokėlėje ir margučių marginimo vašku užsiėmime.

Tikiuosi, projekto „T-klasė“ veikla nesibaigs, o vystysis ir plėsis toliau, įtraukdama vis daugiau bendruomenės narių į prasmingą ir įdomią veiklą, naudingą mums ir mūsų vaikams.


Švenčionių Zigmo Žemaičio
gimnazijos dailės mokytoja,
etnokultūros būrelio „Atgaja“ vadovė
Jūratė Vitkauskienė


0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis