2018-01-05

JIEMS DUOTA DUOTYBĖ KURTI GROŽĮ ...

 Saulužei baigiant bėgti metų rėdos ratu, jau trečiąjį kartą, Reškutėnų tradicinių amatų centre į „Kalėdinę sueigą“ rinkosi Švenčionių rajono tautodailininkai, amatininkai, meno kūrėjai bei mėgėjai. Daugelis jų, nuo gruodžio mėn. 1 d. iki sausio mėn. 31 d., dalyvauja centre organizuojamoje kasmetinėje, tradicinius ir šiuolaikinius amatus reprezentuojančioje darbų parodoje-mugėje „Kalėdinis stebuklas: nuo tradicijos iki inovacijos“. Šiais metais savo darbus pristatė net 51 dalyvis. Džiugu, kad į šaunų būrį prisijungė net 7 sertifikuoto tautinio paveldo produkto puoselėtojai bei trys klubai. Gausiausiai savo darbus pristatė Pabradės miesto kultūros centro Tautodailės studijos (vad. Lolita Vilimienė) nariai. Kasmet parodoje aktyviai dalyvauja Pabradės Auksarankių klubas (vad. Ala Zubkova). Prie šaunaus amatininkų būrio prisijungė ir Švenčionėlių miesto kultūros centro filialo Pašaminės kaimo klubo Darbščiųjų rankų klubas. Kasmet parodoje savo darbus pristato nauji autoriai. Paminėtina Simona Rakitaitė puoselėjanti riešinių mezgimo amatą, Laima Šinkūnienė skiautinių, riešinių ir kilimėlių nėrimo amatus, Milda Savickienė keramikos, Pavelas Puzyriovas batsiuvystės bei Edvardas Basiūnas drožybos amatus. Šiais metais parodoje dalyvavo ir iš kitų rajonų: Toma Alymovaitė iš Biržų r., pristačiusi rankų darbo Kalėdinius vainikus, bei Judita Bagočiūnienė iš Vilniaus r., juvelyrikos darbus. Išskirtinį dėmesį pelno sertifikuoto tautinio paveldo produkto kūrėjo Arūno Edvardo Vaitkaus darbai, tai šventųjų ir mažyčių angelėlių skulptūros, pavergusios ne vieno parodos lankytojo širdį.
Gruodžio mėn. 29 d. vakare tradicinių amatų centro salė vos talpino asmenybes, kuriančias įstabų grožį ir savo darbais garsinančius gimtąjį kraštą Lietuvoje ir svetur. Į renginį atvyko ir Reškutėnų bei aplinkinių kaimų gyventojai. Susirinkusiems nuoširdų sveikinimo žodį tarė Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova. Kiekvienas parodos dalyvis, už dalyvavimą Švenčionių rajono tautodailininkų, amatininkų, meno kūrėjų ir meno mėgėjų darbu parodoje, krašto tautinio paveldo puoselėjimą, gavo Nalšios muziejaus direktorės Alytės Šiekštelienės padėkos raštą. Svečiams koncertinę programą parodė net du ansambliai: Reškutėnų bendruomenės folkloro (vad. Valdemaras Prunskus) ir Švenčionėlių miesto kultūros centro „Gabija“ (vad. Vanda Miloš).
Teko labai malonus darbas parengti parodą ir didžiulė garbė vesti renginį, į Reškutėnų tradicinių amatų centrą atvykusioms asmenybėms, kurioms duoda duotybė kurti grožį.


0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis