2017-03-07

Vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso ,,Tramtatulis’’ rajoninis turas Nalšios muziejuje

,,Tramtatulis - tai pavienių atlikėjų ir atlikėjų grupių konkursas, kurio tikslas - skatinti jaunąją kartą domėtis savojo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūryba, ugdyti jaunuosius atlikėjus - dainininkus, muzikantus, pasakotojus. Į respublikinį konkursą atrenkami jaunieji folkloro atlikėjai, praėję rajoninį ir regioninį turus.
Jau tampa graži tradicija Nalšios muziejuje sukviesti jaunuosius folkloro atlikėjus į rajoninį ,,Tramtatulio’’ konkursą.
Šių metų ,,Tramtatulio’’ konkursas skiriamas Piliakalnkių ir Tautinio kostiumo metams paminėti. Konkurse varžėsi 23 atlikėjai nuo 6 iki 18 metų. Tai pasakotojai, solistai, duetas, sutartinių giedotojų grupės - viso 18 pasirodymų.
Šiemet nustebino atlikėjų gausa ir puikus pasiruošimas. Tai liudija, kad mūsų rajone auga jaunosios folkloro kartos. Labai smagu, kad mokytojai, folkloro ansamblių vadovai, rengę jaunuosius atlikėjus, parenka tinkamą ir įvairų savo krašto folklorinį repertuarą. Pristatyti ir pasakoti ar dainuoti būtina tarmiškai. Tačiau su šia užduotimi buvo puikiai susidorota.
Jauniausi konkurso dalyviai - šešiametė solistė Amelija Maldžiūtė iš Švenčionėlių vaikų lopšelio – darželio „Vyturėlis”, jos vadovė Tatjana Šapokienė. Smagius ir įdomius pasakojimus, pasakas, sakmes pasakojo Viltė Lazukinaitė(vad. Halina Pauliukėnienė), Augustė Rutkovskytė (vad.Halina Pauliukėnienė), Austėja Rutkovskaitė (vad.Halina Pauliukėnienė), Ugnė Maslianikaitė (vad. Virgilija Duksienė), Austėja Varnelo (vad. Danguolė Vaškinėlienė), Eimantas Stuglys (vad.Danguolė Vaškinėlienė), Renata Sliesoraitytė (vad.Rimantas Ankėnas). Dainuojamoji tautosaka, Radminas Leleiva (vad. Tatjana Šapokienė), Dželinga Vilkoitytė (vad. Tatjana Šapokienė), Augustė Gudėnaitė ir Urtė Kujalytė (vad. Jūratė Vitkauskienė), Gabija Vitkauskaitė, Gabija Sosnauskaitė , Živilė Čiučiurkaitė, Gabrielė Krinickytė (vad. Jūratė Vitkauskienė), Gabriela Ratabylska, Rūtenis Jakučiūnas, Gabija Gudelivičiūtė, Dovilė Menčinskaitė, Erika Ragauskaitė, Miglė Šešplaukytė, Rūta Vilkoicaitė (vad. K. Pranskus).
Smagu, kad jau ne pirmą kartą pas mus „Tramtatulio” konkurse skamba analogų visame pasaulyje neturintys lietuviškos liaudies polifonijos perliukai - sutartinės, ir Švenčionių krašto sutartinių atlikėjų grupių jaunimo tarpe daugėja. Tai mokytojų Jūratės Vitkauskienės ir Kazimiero Pranskaus nuopelnas.0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

Nuorodos į šį pranešimą:

Sukurti nuorodą

<< Pradinis puslapis