2024-01-10

Sausio 13-ąją minime Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 33- ąsias metines

 Sausio 13-ąją minime Lietuvos Laisvės gynėjų dienos 33- ąsias metines. Mūsų valstybei tai skaudi, bet labai svarbi data. Tai ne tik Lietuvos pergalė prieš sovietinę agresiją, bet ir visos Europos pergalė mūšyje už tautų laisvę. Kiekviena tauta, eidama į Nepriklausomybę, patiria netekčių, skausmo, vargo ar kovų šlovės dienas.

1991 metų pirmomis sausio mėnesio dienomis Vilniuje šimtai tūkstančių žmonių, tarp kurių buvo gausu ir mūsų, Švenčionių rajono gyventojų, gyvąja siena stojo prieš okupacinės kariuomenės tankus. Jie ėjo apginti Lietuvos, o tuo pačiu ir savo laisvės. Aukščiausiosios Tarybos rūmus gynė ir švenčioniškiai savanoriai.
Lemtingi 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykiai, pareikalavo žmonių aukų. Žuvo 14, apie 700 žmonių buvo sužeisti. Po šio kruvino susidorojimo, galutinio Lietuvos žmonių išsivadavimo iš baimės ir taikymosi su fiziškai stipria, bet morališkai visiškai išsisėmusia politine sistema, jau niekas negalėjo sustabdyti. Visus juos, tiek jaunus, tiek senus vienijo didžiulis ryžtas nesitraukti ir apginti iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.
Nalšios muziejuje veikia fotonuotraukų ir plakatų paroda “Laisvės gynėjų diena- tautos stiprybės ir vienybės simbolis“
Informaciją ir fotonuotraukos Nalšios muziejaus muziejininkės Nadeždos Spiridonovienės0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis