2023-11-09

I pasaulinio karo inžineriniai įtvirtinimai – kultūros paveldo virsmas

 Fortifikaciniai įtvirtinimai tai išskirtiniai kraštovaizdžio elementai traukiantys akį ir verčiantys mūsų mintis keliauti praeitin bei įsivaizduoti kadaise buvusius įvykius. I pasaulinio karo inžinerinių įtvirtinimų Švenčionių r. lokalizavimas yra svarbus akstinas žinomumo, lankytojų traukos kūrimo, regioninės istorinės atminties formavimo aspektas.

Nalšios muziejus įgyvendina projektą „I pasaulinio karo inžineriniai įtvirtinimai – kultūros paveldo virsmas”, kurį finansuoja Švenčionių rajono savivaldybė Ir dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto vadovė atestuota archeologė, VU doktorantė Ingrida Čičiurkaitė.

Projekto tikslas – I pasaulinio karo inžinerinių įtvirtinimų Švenčionių rajone lokalizavimas, pirminiai tyrimai duomenų kaupimui ir išsaugojimui. Įtvirtinimų kaip materialaus istorinio kultūros paveldo aktualizavimas, pristatymas visuomeninėje erdvėje parengiant paskaitą ir fotografijų parodą, žinomumo ir lankytojų traukos kūrimas, regioninės istorinės atminties formavimas.

Projekto tikslinė auditorija – Vilniaus regiono, Švenčionių krašto gyventojai ir lankytojai besidomintys kariniu ir istoriniu kultūros paveldu bei mėgstantys aktyvų laisvalaikį.

Siekiami projekto rezultatai yra aukštos kraštotyrinės kultūrinės ir paminklosauginės išliekamosios vertės, kuri pritaikoma viešajam pažinimui ir naudojimui, siekiant suformuoti krašto žinomumą ir išskirtinumą, sukurti papildomą lankytojų trauką. Taip pat aktualizuoti ir sukurti prielaidas karo istorijos paveldui tapti kultūros paveldo dalimi.

Nalšios muziejaus informacija


0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis