2013-10-28

Jono Pleckevičiaus tapybos darbų paroda

Lapkričio 14 dieną 14 val.  Nalšios muziejuje įvyks Jono Pleckevičiaus tapybos darbų parodos atidarymas.Autorius apie save:
        Aš, Jonas Pleckevičius, gimiau 1948 m. Joneliškės vienkiemyje, Švenčionių rajone. Čia prabėgo mano vaikystė, jaunystė. Čia baigiau mokyklą. Rinkdamasis tolimesnį gyvenimo kelią, ilgokai svarsčiau kur stoti: žavėjo tapyba, bet ir aviacija ne mažiau domino. Pasirinkau tapybą, o aviacija visada buvo greta.
    1976 m. baigiau tuometinį Lietuvos valstybinį dailės institutą. Į Uteną atvykau trumpam – tik įkurti šiame mieste Dailės mokyklą. Įkūriau ir iki šiol tebeesu šios ugdymo įstaigos direktorius…
    1992 m. Dailės mokyklai buvo atiduotos apleistos senojo pašto patalpos. Kai čia įsikūrėme, susidomėjau ne tik šios pašto stoties, bet ir viso trakto Sankt Peterburgas – Varšuva įstorija, šiuo traktu vykusiais žymiais žmonėmis, „kašarkomis“, pašto apeivių namais, Utenos praeitimi ir t.t. Visą surinktą medžiagą šia tema sudėjau į tris gausiai iliustruotas knygas.
    Ėmiausi iniciatyvos atkurti visą senosios pašto stoties architektūrinį ansamblį ir pritaikyti jį kultūros reikmėms. Dabar Utenos dailės mokykla atvira turistams, rajono svečiams ir, žinoma, patiems uteniškiams. Visiems atvykėliams iš kitų šalių Uteną ir savo mokyklą bei jos istoriją pristatau lenkų, vokiečių, rusų ir, be abejo, lietuvių kalbomis.
    Laisvalaikiu tapau, kuriu ir kolekcionuoju plastikinius įvairiausių lėktuvų modelius, nuolat domiuosi aviacija, pasitaikius progai mėgstu paskraidyti.
    Vasarą su didžiausiu malonumu vykstu žvejoti, su savimi visada vežuosi fotoaparatą.
    Nuo 1975 m. dalyvauju tapybos parodose Lietuvoje ir užsienyje. Organizuoju ir dalyvauju tarptautiniuose pleneruose, parodose. Mano tapybos darbus įsigijo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, JAV, Italijos, Danijos, Švedijos privatūs kolekcionieriai bei dailės galerijos.
    Tapau peizažus, portretus, miniatiūras. Nevengiu išbandyti jėgas meninėje fotografijoje. Mano kūrybai būdingas tikrovės vaizdavimas, konkretumas, kasdienio gyvenimo įvairumas, mus supanti gamta.


Autoriaus darbaiApie Jono Pleckevičiaus tapybos darbų parodos atidarymą ir pristatymą:

,,Ką tai reiškia ,,gyvenimo prasmė“?
Jos nėra atskirai nuo manęs ir nuo visuomenės, kurioje gyvenu. Vadinasi, tiktai išreikšdamas save vienu ar kitu darbu, priimtinu, naudingu, reikalingu visuomenei, aš deklaruoju savo individualų gyvenimo prasmės suvokimą“. J. Marcinkevičius

Į Jono Pleckevičiaus tapybos darbų parodos atidarymą ir pristatymą, kuris buvo surengtas lapkričio 14 d. Nalšios muziejuje, susirinko nemažai įvairaus amžiaus žmonių. Tądien tapybos darbų autorius pristatė savo eksponuojamą parodą. Dailininkas papasakojo, jog jis gimęs Joneliškės vienkiemyje Švenčionių rajone. Čia prabėgo jo vaikystė, jaunystė. Čia baigė vidurinę mokyklą. Rinkdamasis tolimesnį gyvenimo kelią, ilgokai svarstė kur stoti: žavėjo tapyba, bet ir aviacija ne mažiau domino. Pasirinko tapybą. Nuo 1975 metų dalyvauja tapybos parodose Lietuvoje ir užsienyje. Organizuoja ir dalyvauja tarptautiniuose pleneruose, parodose. Jono Pleckevičiaus tapybos darbus įsigijo ne tik Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, JAV, Italijos, Danijos, Švedijos privatūs kolekcionieriai bei dailės galerijos. Dailininkas tapo peizažus, portretus, miniatiūras. Nevengia išbandyti jėgas meninėje fotografijoje. Jo kūrybai būdingas tikrovės vaizdavimas, konkretumas, kasdienio gyvenimo įvairumas.
Renginyje dalyvavo garbūs svečiai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministro Šarūno Biručio patarėja dr. Erika Furman, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Vigelienė.
Gausiai susirinkusius pasveikino Nalšios muziejaus direktorė Alytė Šiekštelienė, Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos direktorius Raimondas Gaidys. Daug gražių atsiliepimų, palinkėjimų, gėlių Jonas sulaukė iš Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos dailės mokytojos Jūratės Vitkauskienės. Autorių pasveikinti atvyko buvę klasės draugai, kurių vardu kalbėjo Algirdas Jasiulionis.
Renginyje skambėjo Švenčionėlių kultūros centro estradinės grupės vadovo Vitalijaus Laptevo ir Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos akordeonistų ansamblio, vadovaujamo mokytojos Jūratės Mažvilienės, atliekami muzikos kūriniai.
Jono Pleckevičiaus paprastumą, nuoširdumą apibūdina poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiai: ,,Kai atgal pažiūriu, tai ir nedidelis džiaugsmas atrodo tartum stebuklas, kuriuo tikėti imu. Gal ir visas gyvenimas – vienintelis, vienas didžiausias mano stebuklas, nepaprastas paprastumu“.

 Nalšios muziejaus muziejininkė
 Rasa Ignatova 

Renginio akimirkos: 0 Komentarai (-ų):

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis